Welland Medical

Distribuce stomických pomůcek patří mezi naše nejdůležitější činnosti. Od 1. ledna 2008 jsme se stali výhradním dovozcem britské firmy WELLAND MEDICAL Limited, která se již 30 let věnuje výrobě stomických pomůcek a doplňkového sortimentu pro stomiky (tj. lidi s vývodem tenkého nebo tlustého střeva nebo s vývodem z močového měchýře na břišní stěnu). V prodejně v Rokycanech nabízíme úplný sortiment jednodílných i dvoudílných pomůcek tohoto renomovaného výrobce. Nabízené prostředky jsou hrazeny ze zdravotního pojištění.

Pro více informací a pro objednávky volejte zdarma: 800 100 644

Denně rozesíláme zdarma balíčky s pomůckami oproti poukazům, které můžete zaslat na naši adresu. S každou zásilkou vám přijde obálka se známkou pro příští zaslání poukazů.

Dodáváme celý sortiment Welland Medical:

 
  • jednodílný systém (lepící část přímo součástí sáčku)
  • dvoudílný systém (podložka + sáček) – sáčky mohou být uzavřené i výpustné různých tvarů a velikostí, průhledné i béžové
  • doplňkový sortiment – ochranné filmy, odstraňovače náplastí, zajišťovací pásky, těsnící stomické kroužky, půlkroužky pro rozšíření lepícího okraje, stomické destičky pro krátkodobé krytí stomie

Jak získat stomické pomůcky?

 

Stomické pomůcky patří do podskupiny 03 číselníku VZP. Jsou rozděleny do jednotlivých samostatných částí dle výrobců na jednodílné 1D a dvoudílné 2D systémy a ostatní. Stomické pomůcky společnosti WELLAND Medical jsou v číselníku VZP uvedeny pod značkou WML. Všechny jsou plně hrazeny zdravotními pojišťovnami. Může Vám je předepsat Váš obvodní lékař nebo smluvní lékař pojišťovny s odborností CHR, INT, OHM, URL na poukaz.

 
 

Pro stomické pacienty jsou stanoveny měsíční limity:

Welland Medical Jednodílný systém Dvoudílný systém Dvoudílný systém
stomik sáčky podložky sáčky
Kolostomik 60ks 10ks 60ks
Ileostomik 30ks 15ks 30ks
Urostomik 30ks 15ks 30ks

Pomůcky na poukaz lze předepisovat maximálně na dobu tří měsíců. Náhled na poukaz zde. Na poukaz lze stomikovi napsat i další pomůcky pro péči o stomii. Tento doplňkový sortiment pomůcek je rozdělen do dalších skupin, (prostředky ochranné, čistící, vyplňovací a vyrovnávací, prostředky pro odstranění stomické podložky), které mají měsíční limit.

Denně rozesíláme zdarma balíčky s pomůckami oproti poukazům, které můžete zaslat na naši adresu. Pokud chcete výrobky firem kombinovat, vaši objednávku zkompletujeme a zašleme na Vaši adresu. Balíček  zašleme s obálkou, ve které nám můžete příště opět poslat předepsané poukazy. Poštovné samozřejmě hradíme. Pomůcky Vám také rádi vydáme na naší prodejně v Rokycanech (Malé náměstí 104) nebo v Plzni (Náměstí republiky 5).

Vaše dotazy, připomínky a další požadavky jsme připraveny kdykoliv zodpovědět na tel. číslech:

800 100 644 linka zdarma
603  827 791 Michaela Holubová
737 587  486 Irena Tyrnerová
733 669 282 Kamila Rolandová
739 082 762 Jana Aubrechtová

Pokud máte zájem o naši zásilkovou službu, k poukazům přidejte prosím přesnou adresu, kam chcete zboží dodat a telefonní číslo vaše nebo někoho z vaší rodiny. Nabízíme poradenskou službu v oboru péče o stomie vedenou odborně vyškolenou a certifikovanou stomasestrou.

Díky systematické spolupráci se stomickými sestrami vám dokážeme nejen odborně poradit ohledně výrobků, ale i pomoci se zařazením do plnohodnotného života.