Ileostomické (výpustné) sáčky

Výpustné sáčky nosí zejména stomici, kteří mají stolici více tekutou či kašovité konzistence. Nejvíce jsou tyto sáčky využívány ileostomiky, ale i některými kolostomiky. Odpad sáčku je možné několikrát denně vypustit pomocí výpusti ve spodní části sáčku.

Jednodílný a dvoudílný systém výpustných sáčků

Jednodílný systém ileostomických sáčků je mezi produkty Welland Medical v České republice nejvíce využíván. Podložka a sáček tvoří jeden kus, tudíž se během každé výměny sloupne použitý sáček včetně jeho podložky, která je od sáčku neoddělitelná. Podložky sáčků řady Aurum® jsou vyrobeny z přírodních materiálů a obsahují manukový med, který má blahodárné účinky na hojení kůže. Dvoudílný systém funguje tak, že podložka a sáček jsou odděleny. Podložka je přilepena na kůži a mění se jednou za tři dny. Sáček se mění opět dle potřeby, nejčastěji jednou denně, tím způsobem, že se oddělí od podložky a pomocí systému „připnout a přilepit“ se připevní k podložce nový sáček.

Integrovaná spona krok 1 Integrovaná spona krok 2 Integrovaná spona krok 3

 

››› Upozornění

Všechny vyobrazené produkty jsou registrovaným zdravotnickým prostředkem určeným pacientům se stomií.
Stomické sáčky jednodílné i dvoudílné slouží k zachycování stolice nebo moči.
Stomické podložky využívá dvoudílný systém, kdy se sáček správné velikosti nasadí na přírubu podložky s hydrokoloidním lepem.
Konkrétní užití a správný výběr pomůcky a doplňkového sortimentu určuje ošetřující lékař nebo stomická sestra.
Před použitím si pečlivě prostudujte návod k použití.