convex podložka

Novinky ve stomických pomůckách Welland Medical

Začátek nového roku s sebou přinese i pár novinek mezi stomickými pomůckami. První novinkou budou nové konvexní sáčky řady AURUM CONVEX s manukovým medem. Druhou novinkou vás jistě potěší extra tenké přídržné půlkroužky UltraFrame, které jsou nejtenčí ze všech dostupných půlkroužků. Ke každé novince vám zatím přinášíme pár stručných informací. Stomické pomůcky by měly být zařazené do číselníku VZP od konce listopadu 2017 a plně hrazeny všemi zdravotními pojišťovnami v České republice. Sáčky a půlkroužky i jejich první VZORKY můžete ZDARMA vyzkoušet od ÚNORA 2018.

AURUM CONVEX

Nové konvexní sáčky AURUM CONVEX s manukovým medem, které vytváří potřebný tlak na stomii, aniž by docházelo k poškození kůže a tvorbě modřin. Navíc obsahují konvexní podložky manukový med, který má blahodárné účinky na naší kůži. Nejen, že má antibakteriální účinky, ale také velmi dobře napomáhá regulovat záněty a regenerovat buňky. Pomáhá udržovat kůži ve zdravém stavu, ale i hojit bolavou a poškozenou peristomální kůži.

Unikátní manukový med, který je přidán do přírodního hydrokoloidu, pochází z Nového Zélandu a je certifikovaný pro lékařské účely. Díky laboratorně ověřeným léčivým účinkům se řadí k tomu nejlepšímu, co nám příroda může nabídnout.

Konvexní sáčky s manukovým medem budou k dostání jak s běžnou, tak i s extra velkou podložkou, která bude vystřihovatelná až do 60 mm. Sáčky Aurum Convex budou dostupné jak uzavřené, tak i výpustné i urostomické. Měkké, pružné, klenuté plato zajistí bezpečnou aplikaci až k okraji stomie, aniž by došlo k zdeformování tkáně. Povrch podložky je hladký a bez tvrdých, nepoddajných hran, které u některých konvexních produktů mohou způsobovat poranění.

UltraFrame

Nové ultra tenké půlkroužky UltraFrame jsou revoluční alternativou dostupných hydrokoloidních půlkroužků určených k zabezpečení a rozšíření lepícího okraje podložky sáčku. Ultra tenké půlkroužky nabízí větší diskrétnost. Jsou tak tenké, že umožňují perfektní prodyšnost, ochranu i pohodlí. Výborně se přizpůsobují kožním nerovnostem. Půlkroužky UltraFrame jsou vhodné pro aktivní stomiky i pro koupání či plavání.

Stomické pomůcky by měly být zařazené do číselníku VZP od konce listopadu 2017 a plně hrazeny všemi zdravotními pojišťovnami v České republice. První VZORKY těchto nových stomických pomůcek můžete ZDARMA vyzkoušet od ÚNORA 2018.

půlkroužky UltraFrame