Splachovatelný sáček Aurum® Xtra revoluční novinka mezi stomickými pomůckami

Představujeme Vám nový splachovatelný sáček pro kolostomiky Aurum® Xtra. Tento jedinečný splachovatelný sáček vznikl spojením dvou revolučních novinek. Díky spojení splachovatelného sáčku a hydrokoloidní podložky s manukovým medem vznikl sáček Aurum® Xtra. Splachovatelný sáček se stává nepostradatelným řešením pro řadu kolostomiků, kteří musí řešit problém s likvidací použitého sáčku. Zároveň díky manukovému medu blahodárně působí na pokožku a zvyšuje tak tím kvalitu života kolostomiků. Od listopadu 2016 bude zařazen do číselníku VZP a bude plně hrazen Vaší zdravotní pojišťovnou. Limit splachovatelnýh sáčků pro kolostomiky je 60ks na 1 měsíc.

Vnitřní vložka sáčku a podložka jsou splachovatelné v jakémkoliv systému, kde je možné splachovat toaletní papír včetně septiků, extrakčních systémů např. v letadlech, i v mobilních toaletách. Tímto dává sáček jeho uživateli pocit běžných toaletních zkušeností. Biologická rozložitelnost tohoto sáčku je stejně dlouhá jako rozklad stolice. Tímto se také stává sáček velmi ekologickou variantou, která je šetrná k životnímu prostředí.

Splachovatelný sáček Aurum® Xtra je vyroben ze 3 biologicky rozložitelných částí:

 1. Bílá vnitřní část je vyrobena ze směsi jednoduchých polymerů a celulózy, které se rozpustí ve vodě.
 2. Vnitřek bíle vnitřní vložky je potažen transparentním filmem, který chrání vnitřní vložku sáčku. Ten je také vyroben z jednoduchých polymerů.
 3. Podložka je vyrobena z hydrokoloidu, který se skládá ze směsí přírodních materiálů. Když se ponoří do vody, podložka nasákne vodu, nabobtná a poté se rozptýlí do vody.

Biologický rozklad se uskutečňuje hlavně působením bakterií, které se nachází v kanalizačním systému. Jsou to bakterie, které umí rozložit tyto tři části sáčku Aurum® Xtra. Proces trvá stejnou dobu jako při rozkládání běžné stolice.

Splachovatelný sáček - vrstvy Splachovatelný sáček - vrstvy 2 Splachovatelný sáček - splachovatelná vnitřní vložka sáčku s podložkou

Splachovatelný sáček Aurum® Xtra a jeho vlastnosti a výhody:

 • Šetrný k pokožce – Hyperflexní® hydrokoloid s manukovým medem je šetrný k pokožce a může pomoci snížit podráždění pokožky.
 • Snímatelná podložka – uživatelé se mohou rozhodnout, zda oddělit vnitřní vložku i podložku. Tento výběr nabízí větší svobodu při vyhazování sáčků.
 • Nový Dual-Carb®2 filtr – laserem řezaný filtr pro optimální přesnost s cílem zabránit nafukování sáčku, ucpávání a lepší pohlcení zápachu.
 • Easy2peel™ úchytka – napomáhá k bezproblémovému odstranění podložky a tím snižuje poranění kůže.
 • Super měkký voděodolný potah sáčku – výjimečný komfort během nošení.
 • Manuál pro vystřižení podložky – podložka s naznačenými otvory umožňuje dokonalé vystřižení přesného otvoru na míru Vaší stomie a tím snižuje možnost úniku stolice a tím i následné podráždění pokožky.
 • Svoboda – nikdy nebudete muset řešit likvidaci použitého sáčku. Splachovatelný v domácí toaletě. Úspora času a pohodlné řešení výměny sáčku.
 • Splachovací vložka i podložka – vnitřní vložka i podložka mohou být jednoduše spláchnuty. Biologicky se rozloží v každém odpadním systému.
 • Manukový med – manukový med pomáhá ničit bakterie, potlačit zánět a stimulovat růst buněk.

Více informací: