Potřebuje poradit s výběrem pomůcek?

+ Přidat dotaz

Mohu si nechat předepsat výpustné i uzavřené sáčky?

15.04.2017
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možné nechat si předepsat lékařem kombinaci výpustných a uzavřených sáčků. Jak je to potom s limity zdravotní pojišťovny?

Odpověď

Dobrý den, samozřejmě si můžete nechat předepsat kombinaci výpustných a uzavřených sáčků. Pokud vám sestřička vypíše poukazy např. na 3 měsíce, můžete si na každý měsíc zvolit dle měsíčního limitu buď 60 ks uzavřených sáčků nebo 30 ks výpustných.
Zpět do poradny

Samolepky v balení

24.11.2016
Dobrý den, k čemu slouží samolepky, které jsou součástí balení uzavřených sáčků? Milan

Odpověď

Dobrý den Milane, samolepky slouží k ochraně filtru při sprchování s nalepeným sáčkem. Před sprchou nalepte na filtr jednu samolepku a po sprše jí nezapomeňte zase sundat. Filtr tak zůstane suchý a neporušený.
Zpět do poradny

K čemu slouží spony, které jsou součástí balení urostomických sáčků?

22.11.2016
Dobrý den, pořád nemohu přijít na to, k čemu slouží spony, které jsou součástí urostomických sáčků Welland Medical. Poradíte? Jitka

Odpověď

Dobrý den Jitko, sponky zabraňují otáčení výpusti sponky sáčku. Sponky jsou z jedné strany samolepící. Přilepí se k výpusti spodní strany sáčku a pacičky otočíte dopředu. Tím zabráníte otáčení výpusti sáčku.
Zpět do poradny

Jak se rozloží nový splachovatelný sáček Aurum Xtra?

15.11.2016
Dobrý den, chtěla bych vyzkoušet nový splachovatelný sáček, ale nejsem si jistá, zda se tento sáček opravdu rozloží a jak. Děkuji za odpověď. Petra J.

Odpověď

Dobrý den paní Petro, splachovatelný sáček Aurum Xtra spláchnete do toalety a sáček se začne rozkládat pomocí mikroorganismů, které přirozeně žijí v odpadním systému. Biologický rozklad se uskutečňuje hlavně díky působení bakterií, které zde přirozeně žijí. Tyto bakterie umí biologicky rozložit splachovatelný sáček Aurum Xtra. Proces rozkladu trvá zhruba stejnou dobu, jako při rozkládání stolice. Splachovatelný sáček Aurum Xtra se skládá ze tří biologicky rozložitelných částí: 1. Bílá vnitřní vložka je vyrobena ze směsi jednoduchých polymerů a celulózy, které se rozpustí ve vodě. 2. Vnitřek bílé vložky je potažen transparentním filmem, který chrání vnitřní vložku sáčku. Film je také vyroben z jednoduchých polymerů. 3. Podložka sáčku je vyrobena z hydrokoloidu, který po namočení do vody nabobtná. Podložka nasákne vodu, nabobtná a poté se rozptýlí do vody.
Zpět do poradny

Jaké jsou výhody podložky sáčku Aurum?

03.11.2016
Dobrý den, zajímalo by mě, jaké jsou výhody podložky sáčku Aurum s manukovým medem? Václav

Odpověď

Dobrý den pane Václave, podložky sáčků řady Aurum jsou tvořeny hydrokoloidní podložkou Hyperflex® do které je přidán manukový med. Podložka sáčku je vytvořena z přírodních ingrediencí, které podporují přilnavost stomických sáčků s pokožkou. Manukový med je čistě přírodní med získaný z manukové rostliny, která roste na Novém Zélandu. Účinky manukového medu jsou známy po staletí. Je to jeden z nejstarších léků, který je užíván už od nepaměti. Na základě výzkumu jsou blahodárné účinky manukového medu prokázané. Manukový med má antibakteriální účinky, velmi dobře pomáhá v hojení zánětů a podporuje růst kůže.
Zpět do poradny